O kolorze skóry decydują dwa podstawowe czynniki:

  • predyspozycje genetyczne, okreslające naszą naturalną pigmentację
  • ekpozycja na słońce, która jest dodatkowym czynnkiem pozwalającym zintensyfikować naturalną pigmentację.

 

Ekspozycja na promieniowanie słoneczne może znacznie zmienić naturalną pigmentację skóry. Doskonałym przykładem tego zjawiska jest opalenizna: skóra ciemnieje pod wpływem promieni słoneczncyh, a uzyskany efekt utrzymuje się przez okres od kilku dni do kilku tygodni... Warto jednak pamiętać, że tak bardzo pożadana przez wiele osób opalenizna jest niczym innym jak tylko reakcją obronną organizmu, która ma go chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie ultrafioletowe.

Dlatego ekspozycja na słońce szczególniebez zachowania odpowiedniej ochrony, jest szkodliwa dla skóry. osoby wrażliwe na działanie promieni słonecznych muszą dbać o to, by zapewnić swojej skórze najlepszą ochronę.

Brązowe plamy na twarzy, dekolcie i dłoniach to ślady świadczące o przedawkowaniu słońca. Mogą uwadatniać się z wiekiem, ale mogą też pojawić się wcześniej: w czasie kontaktu ze słońcem, podczas ciąży, czy w związku ze stosowaniem doustnej antykoncepcji. 

 

Aby zapobiec przebrawieniom lub je zmniejszyć, Laboratoria dermatologiczne DUCRAY opracowały kompletny program przeciw przebarwieniom - pielęgnacyjną linię Melascreen.