FB

Zaburzenia złuszczania

Łojotokowe stany skóry
Łojotokowe stany skóry (wyprysk łojotokowy) są przewlekłą dolegliwością i zazwyczaj obejmują okolice o dużej gęstości gruczołów łojowych: owłosioną skórę głowy, twarz, klatkę piersiową, plecy, doły pachowe i pachwiny. Charakterystyczne objawy to łuszczenie się skóry, rumień oraz świąd.

Łupież
Łupież zwykły o charakterze przewlekłym zaliczamy do dolegliwości łojotokowych. Wyróżniamy kilka podtypów łupieżu, najczęściej jednak obserwuje się łupież zwykły (inaczej nazywany suchym) oraz łupież tłusty. Zmianom skórnym towarzyszy dokuczliwy świąd oraz wypadanie włosów. W patofizjologii łupieżu dużą rolę odgrywa nieprawidłowy proces odnowy komórek naskórka. Wśród wielu czynników wewnątrz i zewnątrzpochodnych, przyczyniających się do rozwoju łupieżu należy wymienić między innymi nieprawidłową pielęgnację owłosionej skóry głowy i włosów.

Złuszczanie się naskórka
Łuszczeniu się naskórka często towarzyszy obecność zapalnych zmian na skórze i dolegliwości stawowe.
Istotą zmian łuszczycowych jest nadmierna i przyspieszona proliferacja komórek naskórka, nieprawidłowa keratynizacja oraz rozwijająca się w skórze reakcja zapalna. Cechą charakterystyczną zmian w obrębie owłosionej skóry głowy jest ich przechodzenie na gładką skórę czoła, karku czy za uszami.

Produkty

Użyteczna innowacyjność od 1930 roku

Nasze produkty polecane są przez lekarzy dermatologów i farmaceutów osobom borykającym się z takimi problemami jak: wypadanie włosów, łupież, przetłuszczająca się skóra głowy, nadmierne złuszczanie naskórka, trądzik, skóra sucha/egzema, przebarwienia skóry, fotostarzenie, skóra skłonna do swędzenia.