FB

Starzenie się włosów

Pierwszymi i widocznymi oznakami starzenia się włosów jest ich siwienie i osłabienie. Starzenie się włosów może spowodować ogólny spadek liczby włosów i ich gęstości oraz spowolnienie tempa ich wzrostu.
Istnieją  trzy etapy wzrostu włosa: faza wzrostu, faza przejściowa, i faza spoczynkowa. Procesowi starzenia się włosów towarzyszy zwiększenie liczby włosów w fazie spoczynkowej, zmniejszenie średnicy łodygi włosa oraz skrócenie fazy wzrostu włosów (głównie u mężczyzn). Starzenie się włosów jest wynikiem działania dwóch czynników: starzenia zewnątrzpochodnego i wewnątrzpochodnego.
Starzenie zewnątrzpochodne jest efektem oddziaływania środowiska zewnętrznego na nasze włosy, jednak poprzez ich odpowiednią pielęgnację, możemy znacznie opóźnić ten proces.
Najistotniejszymi czynnikami zewnętrznymi wywołującymi proces starzenia się włosów są: promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, palenie tytoniu, złe nawyki żywieniowe, nieprawidłowa pielęgnacja. Zostało udowodnione, że stres oksydacyjny odgrywa główną rolę w starzeniu się skóry i włosów w wyniku produkcji dużej ilości szkodliwych wolnych rodników.

Produkty

Densiage

szampon poprawiający gęstość

  • dermokosmetyk
  • Pojemność: 200 ml
więcej

Densiage

odżywka poprawiająca gęstość

  • dermokosmetyk
  • Pojemność: 200 ml
więcej

Densiage

serum poprawiające gęstość

  • dermokosmetyk
  • Pojemność: 3 x 30 ml
więcej
więcej

Użyteczna innowacyjność od 1930 roku

Nasze produkty polecane są przez lekarzy dermatologów i farmaceutów osobom borykającym się z takimi problemami jak: wypadanie włosów, łupież, przetłuszczająca się skóra głowy, nadmierne złuszczanie naskórka, trądzik, skóra sucha/egzema, przebarwienia skóry, fotostarzenie, skóra skłonna do swędzenia.